aleja-piekna.pl

Blog tematyczny o modzie męskiej, modzie damskiej, kosmetologii

Uroda

Idzie lato – pora wybrać najlepsze kosmetyki na ten czas

Idzie lato – pora wybrać najlepsze kosmetyki na ten czas

Latem jesteśmy narażeni na mocniejsze promieniowanie UV, które ma szkodliwy wpływ na naszą skórę. Powoduje ono szybsze starzenie się skóry i wysusza ją. Skóra produkuje więcej sebum, a pocenie się jest wzmożone. Ważne, aby wybrać najlepsze kosmetyki na ten okres.

Makijaż latem – jak ma wyglądać?

W okresie letnim skóra inaczej reaguje na czynniki zewnętrzne. Z tego względu, że jest gorąco, nie powinno się używać ciężkich kremów na dzień ani obiciach skóry mocnym podkładem. Zdecydowanie lepsze rozwiązanie to kremu typu bb lub cc, który łączy w sobie właściwości kryjące z pielęgnacją twarzy. Takie kremy mają w sobie składniki nawilżające, ale także lekkie krycie i wysokie filtry UV. Latem lżejsza forma podkładu właśnie w formie takiego kremu jest idealna, bo nie obciąża skóry i jest mniejszy ryzyko powstawania plam na skórze. Tak samo kremy nawilżające w postaci fluidu, połączone z wysoką ochroną słoneczną i aktywnym nawilżaniem, mogą się bardzo przydać. Malowanie się latem warto zacząć od stosowania lekkiego krycia w formie fluidu z dodatkami filtrów UV i nawilżaniem lub kremów typu bb i cc. Ciężkie podkłady już dawno przestały się sprawdzać, a ich nowoczesne formy to kosmetyki, które mają znacznie więcej do zaoferowania. 

Stosuj antyperspirant, który doskonale sprawdzi się latem

Oprócz samej ochrony przeciw słońcu, liczy się także ochrona przed poceniem się. Latem pocimy się znacznie bardziej niż zimą i trzeba nastawiać się na bardziej intensywną ochronę. Kosmetyk, który hamuje pocenie się, to właśnie antyperspirant. Jego główne zadanie polega na ograniczaniu wydzielania potu, ale także pozwala zniwelować przykry zapach związany z poceniem się. Jego działanie może sięgać nawet do 48 godzin, co jest doskonałym wynikiem. Jego działanie jest w pełni odwracalne, a wystarczy go tylko zmyć. Możesz wybrać spray, sztyft lub kulkę, w zależności od ulubionej formy aplikacji. Pamiętaj, aby patrzeć na skład i unikać przede wszystkim soli aluminium i parabenów, które mogą mieć negatywny wpływ na naszą skórę. Najlepiej, aby taki kosmetyk zawierał aloes lub inne  łagodzące substancje, które ukoją wrażliwą skórę pod pachami, podrażnioną ciągłym goleniem. 

Oczyszczaj skórę twarzy delikatnie i efektywnie

Latem cały czas czuje się lekki dyskomfort związany z wilgocią, poceniem się i wydzielaniem sebum. Bardzo ważny krok to oczyszczanie skóry, nie tylko wieczorem po demakijażu, ale także rano. Płyny micelarne z dodatkiem witamin są popularne na tą porę roku, bo mogą szybko usunąć zanieczyszczenia ze skóry i przy okazji działają rozświetlająco. Nadmiar sebum warto usuwać także za pomocą pianek do mycia twarzy lub lekkich żeli, od czasu do czasu wskazany jest peeling twarzy. Latem trzeba uważać z niektórymi składnikami w dużych stężeniach, takich jak retinol czy witamina C. W reakcji ze słońcem mogą powodować podrażnienia. Oczywiście codzienna ochrona przed słońcem to podstawa, tylko jaki wybrać spray do opalania? Z wysoką ochroną słoneczną, ze składnikami pielęgnującymi i nawilżaniem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij