aleja-piekna.pl

Blog tematyczny o modzie męskiej, modzie damskiej, kosmetologii

Uroda

Dlaczego po farbowaniu blond włosy nabierają żółtego koloru?

Dlaczego po farbowaniu blond włosy nabierają żółtego koloru?

Bardzo często się zdarza, zwłaszcza przy rozjaśnianiu, że włosy zamiast platynowego blondu nabierają lekko żółtych odcieni. Takie sytuacje mają miejsce nawet w salonach fryzjerskich, dlatego najważniejsze to wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Nie nakładaj na włosy kolejnej porcji rozjaśniacza. Wybierz odpowiednie produkty, a unikniesz żółtych refleksów podczas farbowania i zadbasz o utrzymanie pięknego chłodnego blondu.

Żółty odcień włosów po farbowaniu? To częsty problem

Żółte refleksy i odcienie włosów pojawiają się zwłaszcza podczas rozjaśniania włosów. W skrajnych przypadkach niechciane kolory pojawiające się we włosach mogą przybierać nawet rudawe odcienie. Skąd się biorą? To efekt niewłaściwego rozjaśniania, podczas którego z włosów nie wytrąciły się w pełni naturalne barwniki nadające im koloru. Rozjaśniacz wytrąca je stopniowo, na samym końcu pozbawiając włosy żółtych barwników. To dlatego jeśli coś przebiegnie niewłaściwie, we włosach pozostaje ostatni barwnik nadający im żółtych odcieni.

Za żółte refleksy może odpowiadać farba lub rozjaśniacz

Pamiętaj – najlepsza farba chłodny blond dla włosów rozjaśnianych nie powinna zawierać w sobie ciepłych odcieni. Chociaż ciepłe blondy mogą wydawać się kuszące, dobrze jest nanieść je na włosy już rozjaśnione do chłodnych i jasnych odcieni. Stosowanie farb o ciepłych tonach w momencie rozjaśniania włosów, zwłaszcza o kilka tonów, zwiększa ryzyko pojawienia się żółtych refleksów.

Za efekt żółtego odcienia włosów może odpowiadać również niewłaściwie dobrany lub użyty rozjaśniacz. Żeby włosy nabrały chłodnego odcienia blondu, produkt ten musi pozbawić ich naturalnych barwników. Jeśli zrobi to niedokładnie na przykład przez zbyt niskie stężenie produktu, włosy mogą stać się lekko żółte.

Rozjaśniając włosy, radzi się wybierać profesjonalne rozjaśniacze zamiast produktów dołączonych do tak zwanych farb pudełkowych dostępnych w drogeriach. Wybierając rozjaśniacz, zwróć uwagę na jego jakość i stężenie.

Standardowe rozjaśniacze dołączane do farb mają stężenie 3%, które pozwala na uzyskanie wyraźnych kolorów i niewielkie rozjaśnienie włosów. Stężenie 6% jest odpowiednie do rozjaśnienia włosów o jeden lub maksymalnie dwa tony. Wyższe stężenia dadzą wyraźniejszy efekt, jednak mogą widocznie osłabiać kondycję włosów, dlatego chcąc z nich skorzystać, warto oddać się w ręce profesjonalistów.

Jak pozbyć się żółtych odcieni z blond włosów?

Po rozjaśnianiu na Twoich włosach pojawiły się żółte odcienie? Przede wszystkim nie powtarzaj wielokrotnie aplikacji rozjaśniacza, ani tym bardziej nie sięgaj kolejno po coraz mocniejsze produkty. W ten sposób osłabisz kondycję swoich włosów. Zamiast tego sięgnij po delikatne produkty do koloryzacji służące do ochładzania blondów, w których pojawiły się niechciane żółte refleksy.

Podstawowym kosmetykiem polecanym do zwalczania żółtych refleksów są tonery do włosów. To szeroka gama produktów, które nie mają negatywnego wpływu na kondycję włosów. Zawarte w nich barwniki osadzają się na powierzchni włosa, dzięki czemu go nie osłabiają, a mogą nawet dodać mu nieco blasku.

Tonery do włosów w zależności od wybranego produktu mogą różnić się nieco intensywnością dawanego efektu czy sposobem użycia. Najpopularniejsze są tonery w formie kremów koloryzujących oraz szamponów i odżywek, które można stosować przy każdym myciu włosów.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij